Mieliście Państwo dużo trudniejsze zadanie niż Wasi koledzy w poprzednich latach. Samodzielne przyswajanie wiedzy i robienie zadań bez bezpośredniego kontaktu z prowadzącym jest niełatwe. Dlatego wszystkim bez wyjątku gratuluję i dziękuję za włożony wysiłek. Wszyscy, którzy przysłali lub przyślą rozwiązania będą mieli na pewno zaliczony przedmiot ( na 3, 3+ lub 4). Ci, którzy zdecydują się robić zadania dodatkowe dostaną najprawdopodobniej 5.

W przykładowych rozw. zadań 7-12 były drobne błędy (literówka w zad 7 oraz nieprawidłowe odsyłanie do komórek w arkuszu w zadaniu 12), za znalezienie których już przyznałem dodatkowe punkty! Teraz już są poprawione (co nie znaczy, żę nie ma innych!).
Na prośbę jednego ze studentów przedłużamy termin nadsyłania rozwiązań do końca czerwca.

Drodzy Studenci!
Dostaję bardzo dużo prac zaliczeniowych z wielu przedmiotów do oceny. Dlatego proszę o cierpliwość, sprawdzenie musi trochę potrwać.

Zaliczenie przedmiotu zrobimy na podstawie zadań zaliczeniowych. Zrobienie zadań 1-12 wystarczy do oceny dst lub dst+ (w zależności od treści i formy opisu rozwiązań). Na ocene wyższą są zadania dodatkowe w formie testowej, ale oprócz zaznaczenia prawidłowych odpowiedzi trzeba dokładnie opisać rozwiązanie. Treść i jakość tego opisu będzie decydowała o ocenie.
Pragnę podkreślić, że dycyzji o rezygnacji ze zrobienia zadań na lepszą ocenę nie traktuję negatywnie jako przejaw braku ambicji czy lekceważenia i przyjmuję ze zrozumieniem i szacunkiem. (np. ktoś zaoszczędzony w ten sposób czas chce poświęcić rodzinie!).
Termin przysyłania zadań 7-12 (podstawowych) i dodatkowych 15 VI 2020.

Dodatkowe zadania na ocenę 4-5. Jeśli kogoś nie ma na liście prosze o kontakt mailowy.

Uwaga: Mozna tez rozwiazanie zadania wyslac w formie pliku tekstowego, pdfa, skanu, zdjecia w pliku jpg. itp.
Przykładowe rozw. zadań 7-12 zaliczeniowych - z zestawu 100 . Być może są błędy, kto zauważy dostanie dodatkowe punkty.
Bylo pytanie czy mozna poslac zdjecie rzwiazania. Odp. Tak tylko prosze o w miare wyrazne!

Przykladowe rozw. 6 pierwszych zadan zaliczeniowych - z zestawu 100 W poprzedniej wersji byly drobne bledy. Byc moze w tej tez są, kto zauwazy dostanie dodatkowe punkty!

Zadania zaliczeniowe marzec 2020 - IV semestr 2019/20.
Niektóre osoby mają w zadaniu 12 wylosowane alfa=0,1, a kwantyla Chi^kwadrat(0,90;1) nie ma w tablicach. Wynosi on 2,706. W zaistniałej sytuacji zadania te będą kluczowym elementem zaliczenia przedmiotu. Rozwiązania można posyłac mailem na adres
j-rusinek@o2.pl
Termin dla pierwszych 6 zadań 15 V 2020. Można je napisać na komputerze i posłać plik, albo napisać ręcznie o zeskanować. Sposób doatarczenia pozostałych zadań ustalimy w zależności od rozwoju sytuacji. Całą teorię potrzebną do rozwiązania zadań można znaleźć w materiłach poniżej. Pod powyższym adresem można zwracać się z wszelkimi pytaniami i prośbami o pomoc.

Podręcznik z rachunku prawdopodobieĹ„stwa i statystyki matematycznej

Zadania z rachunku prawdopodobienstwa z rozwiązaniami

Wzory ze statystki opisowej

Przykładowy egzamin

Zadania ze statystyki matematycznej

Makra do open office do zadań ze statystyki matematycznej

Makra ze statystyki opisowej do arkusza kalkulacyjnego - openoffice calc